Anasayfa » Blog » Ankara SEO Danışmanlığı

Ankara SEO Danışmanlığı

Son güncelleme :

by

SEO günümüzde çoğu ticari firma tarafından kullanılan aktif bir pazarlama aracıdır. Ankara genelinde bir arama motoru optimizasyonu danışmanlığı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu danışmanlığımız ve hizmetlerimiz ile, işinizi büyütün ve hacim kazanın!

Ankara SEO Hizmetleri Nedir?

Ankara SEO

Reklam41 ekibi olarak verdiğimiz hizmetlerin arasında SEO yani arama motoru optimizasyonu vardır. SEO, arama motorlarında istenilen bir anahtar kelimelerde en başta çıkmanızı sağlayan genel metotların ve araçların bütünüdür. Bu açıdan bakıldığı zaman, Ankara SEO hizmetleri, işinizi ve hizmetlerini büyütecek en önemli faktörlerden bir tanesidir.

SEO Neden Önemlidir?

Günümüzde artık çoğu insan ihtiyaçlarını arama motorlarından aratarak ulaşmaktadırlar. Genelde bu prosesin çok hızlı olmasını isterler. Bu açıdan, karşılarına çıkan ilk sonuçları değerlendirip, aralarında seçim yaparlar. Eğer bu aramalarda sizin işletmeniz bulunmuyorsa, çok büyük bir iş potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir.

google seo.

Ayrıca Ankara hem Türkiye’nin başkenti olarak hem de Dünya’nın en büyük şehirlerinden biri olarak, ticaret hacmi çok büyük olan şehirlerden bir tanesi. Eğer Ankara’da hizmet veren bir firma ya da hizmet iseniz, Ankara SEO hizmetlerine yatırım yapmanız elzem hale geliyor. Çünkü Ankara gibi bir şehirde artık herkes ilke önce ihtiyaçlarını ve almak istediklerini Google ya da Yandex gibi arama motorlarında aratıyorlar.

Eğer ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtan web sitesi en başta yer alıyorsa, ürünleriniz ya da hizmetleriniz ile alakalı aramalar yapan insanlar sizi görecekler ve sizin hizmetleriniz ve ürünlerinin hakkında bilgi alacaklar. Eğer ürünleriniz ve hizmetleriniz web sitesinde iyi tanıtılmış ise satın alacaklar ya da sizinle direkt olarak iletişime geçecekler. Bu açıdan bakıldığı zaman, Ankara SEO hizmetlerinize yapacağınız yatırım, en karlı reklam ve müşteri getirisi olan bir yatırım olacaktır.

İnternet’te, sizin verdiğiniz bir hizmeti arayan insanların sayısı çok fazla olduğu için, müşteri portföyünüz çok büyük bir şekilde artacaktır. Bu da karlılığınızın ve bilinirliğinizin artması anlamına gelmektedir.

SEO’nun Diğer Avantajları

Ankara SEO hizmetlerinin daha fazla büyük avantajları bulunmaktadır. Müşteri portföyünüzün direkt olarak artması zaten en büyük avantajlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda diğer avantajların farkında olmanın da önemi büyüktür.

Marka Tanınırlığının Artması

Eğer bir sektörde, Ankara’da bir markayı temsil etmek istiyorsanız, bunu yapmanın en verimli yolu Ankara SEO danışmanlığıdır. Belirli anahtar kelimelerde en başa çıktığınız zaman, artık insanlar sizden hizmet almasalar bile, sizleri bilecekler. Bu da genel reklam politikalarının en önemli aracıdır.

Belirli bir hizmet sektöründe ya da ürün pazarlamasında internette arama yapıp, sizin sitenizi en başta göre tüm insanlar artık sizin isminizi biliyor olacaklar. Bu da marka bilinirliliğinizi arttıracaktır.

Müşteri Güveninin Artması

Müşterilerinizin verdiğiniz hizmetlere ve ürünlerinize güvenmesi, internet dünyasında en önemli durumlardan bir tanesidir. Eğer web sitenizi ziyaret eden bir müşteri size güvenirse, sizden alışveriş yapacaklardır.

Ankara SEO hizmetleri ile arama motorlarında en başa çıkmanız demek, aslında işinize önem verdiğinizi ve yaptığınız ile ve ürünlerinize olan güveninizi ortaya çıkaran bir etkendir. Bu açıdan bakıldığı zaman, arama motoru sonuçlarında en başa çıkan firmalar en güvenilir firmalardır diyebiliriz.

Ayrı bu, prestijinizin artmasına ve kalıcı müşterilerinizin artmasını sağlayacak bir yöntemdir.

Kalıcı Başarı ve Kalıcı Değer

SEO’nun diğer reklam politikalarıyla karşılaştırıldığı zaman en çok ön plana çıkan özelliği, kalıcı olmasıdır. Eğer arama motorlarında belirli ticari aramalarda en yüksek sıralara çıkarsanız, firmanız orada kalıcı olacaktır. Yani en üst sıralarda yer almak ve müşteri toplamak için çok fazla para ödemenize gerek kalmayacaktır.

Bu açıdan bakıldığı zaman, Ankara SEO hizmetlerine yapacağınız yatırım her zaman için kalıcı olacaktır.

Fakat, diğer reklam politikalarını düşündüğünüz zaman, örneğin bir pano reklamı kampanyasını düşündüğünüz zaman, panoda asılı kaldığınız gün sayısı kadar pano sahibine para ödersiniz. Ama SEO öyle değildir.

Ankara SEO Hizmetleri Nasıl Yapılır?

Teknik seo

Arama motoru optimizasyonu aslında her ne kadar basit bir iş gibi görünse de aslında çok karmaşık bir iş ve iler bütünüdür. Arama motoru optimizasyonu denildiği zaman işin için 3 ana başlık girer;

Teknik SEO

Her şey teknik arama motoru optimizasyonu ile başlar. Arama motorları, belirli aralıklarla botlar yardımıyla web sitenizi ve web sitenizde bulunan içeriklerinizi tararlar. Ve bu içerikleri indekslerine ekleyip, arama motorlarında sıralamalarda göstermeye başlarlar. Bu açıdan bakıldığı zaman, web sitenizin arama motorları tarafından ziyaret edilip edilmediğini kontrol etmek ve bundan emin olmak çok önemlidir.

Teknik arama motoru optimizasyonu ayarları aslında bir web sitesi sıfırdan kurulduğu zaman yapılır. Eğer sıfırdan bir web sitesi kurulurken, arama motoru botlarının ziyaret etmesine izin verilen sayların ve izin verilmeyen sayfalarının ayarlanması çok önemli bir durumdur.

Eğer bu ayarlar iyi yapılmamış ise, bu adımdan sonraki arama motoru optimizasyonu adımlarını uygulamak yetersiz olacaktır. Ne de olsa, bir binanın temeli sağlam atılmalı değil mi?

Örneğin, halihazırda bir web siteniz var ise, Ankara SEO danışmanlığı kapsamında web sitenizi ilk önce teknik SEO açısından inceleyip sizleri bilgilendiririz. Teknik alt yapıdaki eksikliklerinizi ve geliştirilmesi gereken noktaları sizlere raporlarız. Ve sizi kendi sitenizin SEO açısından teknik alt yapısı hakkında bilgilendirmiş oluruz.

Bu aşamadan sonra, eğer dilerseniz, sitenizin teknik SEO altyapısını iyileştirme ve optimize etmek çalışmalarına başlarız. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra, artık web siteniz teknik SEO açısından eksiksiz hale gelmiş demektir.

Ayrıca, Ankara web tasarım hizmetleri kapsamında verdiğimiz web tasarım hizmetlerinde, sıfırdan kodladığımız web sitelerini SEO’ya uygun bir alt yapı ile kodlarız. Bu açıdan, bizimle çalışarak güzel bir başlangıç yapmış olursunuz.

İç SEO

İç SEO aslında sayfa içlerini ve içerikleri ilgilendiren SEO çalışmalarının bütünüdür. Burada, çok fazla parametre göz önünde bulundurulur. İç SEO yapılırken, oluşturulacak olan sayfaların ve içeriklerin, belirli anahtar kelimelere hitap ediyor olması ve genel iç SEO kurallarına uygun olması çok önemlidir. Ankara SEO hizmetleri kapsamında iç SEO’da olması gereken önemli özellikler şu başlıklar halinde sıralayabiliriz.

Anahtar Kelimenin Belirlenmesi

Ankara SEO hizmetleri kapsamında, firmanızı ya da hizmetlerinize ait müşterilerinizin, arama motorlarında yapacağı potansiyel aramalara ait anahtar kelimeleri belirlemek çok önemlidir.

Örneğin Ankara’da hizmet veren bir oto kaporta işletmeniz var. Ve internette oto kaporta hizmetlerini arayan potansiyel müşterilerinize hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsunuz. Bu açıdan bakıldığı zaman, “Ankara oto kaporta”, “Ankara’da oto kaporta tamircisi” gibi niş kelimelerde en başta çıkabilmeniz çok önemlidir.

Anahtar kelimenin belirlenmesi bu şekilde yapılmalıdır. Bu kelimelerde en üst sıralara çıkabildiğiniz takdirde, bu aramaları yapan insanların sizi bulup sizinle iletişime geçmeleri çok kolaylaşacaktır.

İçerik Yönetimi ve Sayfaların Hazırlanması

İçerik yönetimi, Ankara SEO danışmanlığının en önemli adımlarından bir tanesidir. Bir içeriğin SEO açısından çok iyi hazırlanmış olması gerekmektedir. Arama motorları, içerik kalitesini belirlerken farklı bir takım parametreler kullanırlar. Bu parametreler genelde kullanıcıya ve ziyaretçiye en yararlı bilgiyi en iyi şekilde verebilecek siteleri en başa çıkarmak için yaparlar.

İçeriklerin ve sayfaların, verdiğiniz hizmetleri çok iyi tanıtan ve eksiksiz bir şekilde her türlü bilgiyi veren içerik ve sayfalar olması çok önemlidir. İçeriklerin SEO’ya uygun bir şekilde yazılması, içeriklerin direkt olarak yazılmasından çok farklı bir iştir.

Eğer içerik yönetimi profesyonel bir şekeilde yapılamaz ise, bu noktaya kadar yapılmış olan tüm çalışmaların bir anlamı kalmayacaktır. Çünkü içerikleri hem kullanıcı hem de arama motorları açısından doyurucu değillerdir.

İçerik hazırlanırken, SEO’ya uygunluk açısından bir kaç değişken uygulanır. Bu değişkenlerin uygulanmasında çeşitli araçlar kullanılır. Bu sayede piyasadaki en optimum içerikleri elde etmiş olursunuz.

Link Yapısının Oluşturulması

Ankara SEO hizmetleri kapsamında, oluşturulmuş olan içeriklerin link yapılarının oluşturulması çok önemlidir. Oluşturulmuş olan içerikleri link yapılarının önemi çok büyüktür. Bu açıdan bakıldığı zaman, sağlam bir link yapısı sayesinde, SEO açısından büyük bir kademe atlanılabilir.

Oluşturulmuş olan ve hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtan içeriklerinin birbirleriyle alakalı olması ve birbirleri ile linklenmiş olmaları çok önemli bir husustur. Bu açıdan, içeriklerinizi derinlemesine açıklayan başka bilgilendirici makalelerin de oluşturulması çok önemli bir iştir.

Responsive Tema Kullanımı

Günümüzde insanlar artık çoğu internet araştırmalarını mobil telefonlar üzerinden yapmaktadırlar. Bu açıdan bakıldığı zaman, Ankara SEO hizmetlerinde kullanılan web site temaları her zaman tüm cihazlar için uyumlu olmalıdır. Eğer bu sağlanırsa, farklı cihazlardan internete erişen tüm kullanıcılar çok rahat bir şekilde sitenize ve içeriklerinize ulaşabilecekler.

Ayrıca, Google ve diğer arama motorları, web sitelerinde responsive özelliğinin olmasına çok dikkat ederler. En başa çıkmanın en önemli kurallarından biri de responsive tema kullanımıdır. Eğer firmanıza ait bir web sitenizde responsive bir tema yoksa, arama motorlarında en başa çıkmada büyük problemler yaşayacaksınız.

Reklam41 olarak verdiğimiz Ankara SEO hizmetlerinde, responsive tema kullanımı en büyük hizmetlerimizden bir tanesidir. Kodladığımız temaların hepsi, tüm cihazlarda açılabilecek şekilde tasarlanır.

Ankara SEO Hizmetleri Site Hızı Optimizasyonu

Ankara SEO hizmetleri site hızı.

Site hızı, kullanıcı deneyimi açısından çok önemlidir. Kendinizden pay biçerek düşünün. Bir şeyi internette arattığınız zaman, o şeyle alakalı ilk çıkana tıkladığınız. Ve internet sitesi çok yavaş yükleniyor ya da hiç yüklenmiyor. Bu yüzden siteden çıkarsınız ve diğer sitelere göz atarsınız. Bu genel bir kullanıcı davranışıdır. Arama motorları bu davranışa çok önem göstermektedir.

Eğer hızlı yüklenen bir web siteniz yoksa, arama motorları tarafından ilk sırada gösterilmenize izin verilmez. Arama motorları her zaman ve her zaman kullanıcı deneyimini baz aldıkları için, hızlı yüklenmeyen sitelerin sonu iyi olmaz.

Ankara SEO hizmetleri kapsamında alacağınız hizmetlerde web sitelerinin hız optimizasyonları da olmalıdır. Bu açıdan bakıldığı zaman, site hızı optimizasyonu çok önemli bir etkendir. Reklam 41 tarafından alacağınız Ankara SEO hizmetleri kapsamında tasarladığımız temalar her cihazda maksimum hıza ulaşacak şekilde tasarlanmaktadır.

Ankara SEO Hizmetlerinde Dış SEO

Dış SEO aslında web sitenizden bağımsız olarak web sitenizin dışında gerçekleşen ve web sitenizin arama motorlarında en başa çıkmasını sağlayan etkenlerdir. Bu türlü etkenlerde genelde site dışındaki çalışmalar ile başarıla ulaşılabilir. Genelde dış SEO’yu en çok etkileyen faktörlerden ikisi, dış linklemeler almak ve sosyal medya yönetimidir.

Ankara SEO Hizmetleri Dış Linkler

Kuruluşunuza ait bir web sitesi kurdunuz ve hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtan sayfalar, farklı sitelerde başka kullanıcılara önerildi. Bu, arama motoru optimizasyonu açısından çok önemli bir etkendir. Bu açıdan bakıldığı zaman, arama motoru optimizasyonunda belki de en önemli etkenlerden biridir. Çünkü, yazılarınız ve ürünleriniz başka kullanıcılar tarafından kıymetli göründü ve bunu başka birilerine önerdiler. Arama motorları bunu önemli bir pozitif kullanıcı deneyimi olarak algılar ve başka sayfalarda linklenen sayfaları en üst sıralarda çıkartırlar.

Bu açıdan bakıldığı zaman, konunuz ile alakalı başka sitelerden, web sitenize olan yönlendirmeler, SEO skorunuzu ve arama motoru görüntülenmelerinizi arttıracak en önemli faktörlerden bir tanesidir.

Eğer oluşturduğunuz içerikler, uzun vadede kullanıcının sorununu çözecek kalitede içerikler olursa, arama motorları bu içerikleri her zaman ön plana çıkaracaklardır. Sitenizi ziyaret eden insanlar ise, bu içerikleri her zaman başka sitelerde paylaşacaklardır.

Ankara SEO Hizmetleri Sosyal Medya Yönetimi

Arama motoru performansınızı etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de sosyal medya yönetimidir. İyi bir sosyal medya yönetimi sayesinde, arama motorlarında üst sıralarda çıkabilirsiniz. Ankara SEO hizmetleri kapsamında sunduğumuz sosyal medya yönetimi sayesinde firmanızı ve hizmetlerinizi ön plana çıkarmanız çok kolaylaşacaktır.

Çoğu insan artık sosyal medya kullanıyor. İnsanlar ilgi çekici buldukları içerikleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar. Bu sayede, o web sitesine ya da firmaya ait bilgiler ve hizmetler çok daha fazla insana ulaşıyor.

Bu açıdan bakıldığı zaman, sosyal medyadaki varlığınız çok önemlidir. Sosyal medyada etkin bir varlık göstermeniz ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sosyal medyada da paylaşmanız, çok daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu sayede web sitenize sosyal medya hitleri çekilecek, ve bu hitler sayesinde arama motoru sonuçlarından en üst sıralarda yer alacaksınız. Bu açıdan bakıldığı zaman, sosyal medya yönetimi gerçekten çok önemli bir mevzudur.

Arama motorları her zaman kullanıcı deneyimini esas alır demiştik. Eğer bir içerik sosyal medya etkileşimi alıyorsa, arama motorları bunları pozitif bir kullanıcı deneyimi olarak yorumlayacaktır. Bu açıdan bakıldığı zaman, eğer sosyal medyadan pozitif ve organik bir kullanıcı kitlesi elde ediyorsanız, arama motorlarında en başa çıkmanız artık garantili hale gelecektir.

Reklam41 olarak vermiş olduğumuz Ankara SEO hizmetleri kapsamında, sosyal medya yönetimine çok önem vermekteyiz.

SEO’da Bakımın ve Kontrolün Önemi

İnternet dünyasında güncellik çok önemlidir. Hem arama motorları hem de kullanılan tüm internet araçları sürekli olarak kendilerini güncellemektedirler. Bu açıdan bakıldığı zaman, bir web sitesinin sürekli olarak güncel tutulması çok önemlidir. Güncellik, her konuda olduğu gibi, arama motoru optimizasyonu konusunda da karşımıza çıkıyor.

Arama motorları, yapay zekalarını her geçen gün güncellerler. Bu güncellemeler sayesinde arama motorları her zaman en iyi sonuçları kullanıcıya sunacaklardır. Bu açıdan baktığımızda, arama motorları her zaman ve her zaman, değişik güncellemeler getirerek, bir kullanıcıya sunabilecekleri en iyi içerikleri kullanıcıya sunmayı hedeflemektedirler.

Ayrıca, bir web sitesinin varlığı için gerekli olan tüm elementler de sürekli olarak güncellenmektedir. Örneğin, kullanılan PHP alt yapısı her sene güncellenmektedir. Sizin de bu güncellemeleri takip edip hem görsel hem de alt yapısal olarak bu güncellemeleri takip etmelisiniz. Aksi takdirde, güncelliğinizi yitirirseniz ele geçirmiş olduğunuz en üst sıraları da yitirirsiniz.

Hem içeriksel hem de alt yapısal olarak güncellik, arama motorları ve SEO açısından çok önemli bir durumdur. Güncel olmayan web sitelerinin aramalarda en başa çıkmalarına olanak yoktur. Bu açıdan bakıldığı zaman, arama motoru optimizasyonu açısından güncellik ve periyodik bakımın önemi çok büyüktür.

Reklam 41 ekibi olarak Ankara SEO hizmetleri kapsamında verdiğimiz hizmetler arasında, arama motoru optimizasyonu danışmanlığı var olan sitenin ya da sıfırdan kurduğumuz sitelerin periyodik olarak bakımlarını da üstleniriz. Böylece, hem Ankara’da hizmet veren firmalar için hem de sizler için kalıcı başarılar elde etmiş oluruz.

SEO Ne Değildir?

SEO denildiği zaman insanların akıllarına her zaman, sizi arama motorlarında her zaman en üst sıralara çıkaracak olan bir sihirli değnek gelir. Yani arama motoru optimizasyonu uzmanları, bazı teknik bir şeyler yapıyorlar ve web sitesi hemen en başa çıkıveriyor. Halbuki böyle bir durum söz konusu değildir.

Belki eskiden basit hilelerle ve hurdalarla arama motorlarında en başta yer almak kolay bir iş olabilirdi. Ama bu da geçici bir süreliğine. Fakat bu devirde artık SEO kampanyalarının ve hizmetlerinin bu tür basit oyunlarla başarılı olamayacaklarını biliyoruz. Artık arama motorları, sandığımızdan çok daha zekiler. Web sitenizle alakalı doğal olmayan bir kaç durum fark ettikleri zaman, sitenizi cezalandırıyorlar.

Paranızı Kaptırmayın!

Ankara SEO hizmetlerinde de piyasada çok fazla sizlere çok kısa zamanda büyük umutlar vaat eden simsarlar ve tabiri caizse dolandırıcılar mevcuttur. Bunlar size belki çok düşük fiyatlar sunarak ya da çok yüksek fiyatlar sunarak, uyguladıkları “meslek sırrı” taktiklerle, sitenizi en üst sıralara çıkmasını vaat ederler. Ve sonunda, pişmanlık yaşarsınız.

Çünkü arama motoru algoritmaları çok zekidir. Yaptığınız her işlemi ve hareketi iyi analiz ederler. Yaptığınız olan işlemin doğal olup olmadığını iyi anlarlar. Ve sonunda hem arama motoru optimizasyonu için yatırmış olduğunuz para çöp olur hem de bir web sitesi kurmak için harcamış olduğunu zaman ve para heba olur.

Ayrıca tüm bunlar, prestij kaybı olarak geri döner. Reklam 41 ekibi olarak bu tür şeyler yaşamanızı istemeyiz. Bu açıdan bakıldığı zaman, paranızı hiç bir şekilde bu tür basit kuruluşlara kaptırmanıza gerek yok. SEO’nun nasıl yapıldığı ve ne şekilde işe yaradığı aşağı yukarı ortadadır. Dünya’nın en büyük arama motoru optimizasyonu uygulayıcılarına da başvursanız, SEO için uygulanan doğal yöntemler aşağı yukarı aynıdır.

Yukarıda bir SEO kampanyasında olması gereken gerekli noktaları ayrıntılı bir şekilde izah ettik. Size, bunların dışında şeyler sunanlara her zaman şüpheli yaklaşmanız, sizler için iyi olur.

Kötü Amaçlı SEO

Kötü amaçlı

Kötü amaçlı SEO ya da diğer bir adıyla Siyah Şapka arama motoru optimizasyonu, arama motoru algoritmalarını aldatarak, hak olunmayan bir şekilde, istenilen keyword’ler ile, arama sonuçlarında en başa çıkma yöntemlerinin genel adıdır. Evet, arama motorlarının yapay zekaları çok ileride olabilir. Fakat kullandığınız kötü amaçlı SEO taktikleri, arama motorları tarafından eninde sonunda algılanacaktır eve sitenizin banlanmasına neden olacaktır. Kötü amaçlı arama motoru optimizasyonu uygulamalarından bazıları;

Anahtar Kelime Doldurma

Kendinize seçmiş olduğunuz hedef anahtar kelimeleri, yazının içinde gereğinden fazla kullanarak, arama motorlarını aldatmaya yönelik bir yöntemdir. Fakat bu devirde artık hiç bir özelliği kalmamıştır bu yöntemin. Çünkü arama motorları, bu yöntemleri tespit edecek zekadadırlar.

Bir Ankara SEO danışmanlık hizmetinde ürettiğiniz içeriklerde, bir anahtar kelimenin çok fazla amacının dışında kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Bu açıdan bakıldığı zaman, hizmet alacağınız kişilerden örnek bir arama motoru optimizasyonu uyumlu yazı taslağı isteyebilirsiniz.

Kötü Amaçlı Yönlendirmeler

Çoğu kötü amaçlı web siteleri, alakasız bir kelimede en başa çıkıp, en başta oldukları kelimeye ait içeriği çok farklı bir konuya 301 yönlendirmesiyle yönlendiriyorlar. Bu sayede, asıl ziyaretçi çekmek istedikleri konularda bir kitleye sahip olmak istiyorlar.

Alacağınız Ankara SEO danışmanlığı hizmetlerinde, kötü amaçlı yönlendirme içeren yöntemlere izin vermemeniz gerekmektedir.

Ankara SEO Hizmetleri Kalitesi Düşük İçerikler

Örneğin, kimi SEO’cular, bir web siteyi kısa ve düşük kaliteli içeriklerle doldurmak isteyebilirler. Bu açıdan bakıldığı zaman bu düşük kaliteli içerikler, uzun vadede çok fazla arama motoru masrafı yaratacağı için, arama motoru optimizasyonu açısından web sitenizin kötü etkilenmesine yol açacaktır.

Ücretli Linkler

Diğer web sitelerde, kendi web sitenize ait sayfaları para karşılığında paylaşmanız, her zaman kötü bir sonuca yol açacaktır. Çünkü ortada doğal olmayan ve kullanıcı kaynaklı bir backlink durumu mevcuttur. Bu tür aktiviteleri, arama motorları çok rahat bir şekilde fark ederler. Bu yüzden, yapılan bir SEO kampanyasında ücretli linkler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bu açıdan alacağınız Ankara SEO danışmanlığı hizmetinde, ücretli link çalışmalarının olmadığına dikkat etmeniz çok önemli bir husustur.

Yukarıda gördüğünüz üzere bu tür kötü amaçlı SEO uygulamalarından, firmanızın selameti ve prestiji için her zaman kaçınmanız gerekmektedir.

Sonuç Olarak;

Ankara gerçekten ticari anlamda büyük bir şehir. Ticari anlamda bu kadar büyük olması, Ankara’da her sektörde çok fazla ticari hacim olduğu anlamına geliyor. Bu açıdan bakıldığı zaman, Ankara.2da bulunan bir ticari kuruluşunuz veya işletmeniz için bir arama motoru optimizasyonu kampanyasına başlamanız, sizin için gerçekten çok büyük bir adım olacaktır.

Ankara SEO danışmanlığı çeşitli adımlardan oluşur. Genel olarak bu adımları takip ettiğimiz zaman, başarılı bir arama motoru optimizasyonu kampanyası yapmış oluruz. Bu sayede, internet aracılığı ile hizmetinize ya da işletmenize ait bir web sitesine ulaşan potansiyel müşterileriniz sayesinde, gelirleriniz ciddi manada artar.

Fakat piyasada çok fazla Ankara SEO hizmeti veren insanlar ve kuruluşlar mevcuttur. İçlerinden düzgün ve size uygun olanı seçmek için, bu konular hakkında temel düzeyde de olsa bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekir. Bu bilgiler sayesinde, sizin için uygun SEO hizmetini seçmek çok daha kolay olacaktır. Yukarıdaki yazımızda da zaten sizin için gerekli tüm bilgileri genel hatlarıyla sunduk.

Bu sayede artık paranızı kaptırmayacaksınız. Eğer bir Ankara SEO hizmeti arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Ankara SEO Hizmetleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ankara SEO hizmeti nasıl uygulanır?

Eğer mevcut olarak bir web siteniz bulunuyorsa, ilk önce web sitenizin alt yapısını elden geçiririz. Bu sayede alt yapısal olarak web siteniz SEO’ya uygun hale getirilmiş olur. Alt yapısal olarak iyileştirilen sitelerde, anahtar kelime çalışmaları başlatılır. Sizlere en çok ziyaretçiyi ve müşteriyi getirecek olan anahtar kelimeleri sizler için sıralarız. Anahtar kelimeler belirlendikten sonra, içerik ve tanıtım yazıları, SEO’ya uygun olarak yazılıp paylaşılır. Sürekli olarak güncellik sağlandığı takdirde bu tanıtım yazıları ve sayfalar, en yüksek sıralara gelecektir. Bu sayede, bir hizmeti aratan insanlar, ilk olarak sizin firmanızı görecektir ve sayfanızı ziyaret edecektir. Bu sayede müşteri portföyünüzde ve kitlenizde ciddi bir artış göreceksiniz.

Ankara SEO danışmanlığının fiyatları ne kadar?

Aslında bu fiyatlar büyük değişkenlikler göstermektedir. Eğer en üst sıralara çıkılması istenilen anahtar kelimelerdeki zorluk derecesi çok fazlaysa, SEO kampanyası için harcanması gereken maddi ve manevi emek o oranda artacaktır. Ayrıca e-ticaret gibi karmaşık sistemlerin SEO hizmetleri de aynı oranda fiyatlara yansıyacaktır. Fakat Ankara gibi lokal bir yerde hizmet veren işletmelerin maliyetleri, bu kadar fazla olmayacaktır. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara SEO danışmanlığı önemli midir?

SEO çalışmalarının en büyük önemi, müşterilerin ve ziyaretçilerin artmasında çok büyük bir paya sahip olmasından kaynaklanır. Bu açıdan bakıldı zaman, bir işletmeye ya da firmaya ait bir internet sitesi ya da web sayfası, en üst sıralarda çıktığı zaman, onu aratan potansiyel müşterilerin o firmaya ait hizmetleri ve ürünleri görmesi çok daha olası olacaktır.

Yararlı oldu mu ? (Geribildirim)

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp