Anasayfa » Blog » Hosting Nasıl Alınır? Nasıl Seçilir? Ayrıntılı Rehber

Hosting Nasıl Alınır? Nasıl Seçilir? Ayrıntılı Rehber

Son güncelleme :

by

Burada, sahip olabileceğiniz en iyi hosting hizmetini seçerken en önemli faktörleri açıklayacağız. Web hosting çok önemlidir ve akıllıca seçmeniz gerekir. Yeni bir webmaster iseniz veya bu alanda hizmet arıyorsanız en iyi hosting hizmetini seçmek istiyorsanız tüm bu noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Böylece, en iyi hosting hizmeti sağlayıcıları hakkında tüm önemli noktaları bileceksiniz.

Web Hosting Nedir?

Web hosting servisleri.

İlk olarak, web hosting’in ne olduğuna dair genel önemli fikri açıklamak çok önemlidir. Web hosting, tüm web sitenizin içinde bulunduğu bir bilgisayardır. Ve insanlar web sitenize ulaşmak ve görüntülemek için bu bilgisayara ulaşabilir. İyi bir web hostinge sahip olmak bu nedenle çok önemlidir. Sıfırdan web siteleri oluşturmanın teknik bir yönüdür. Ve sağlıklı bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız çok iyi bir sisteme sahip olmanız gerekiyor.

Hostinginiz varsa, bir DNS veya alan adı sisteminiz olacaktır. DNS, bir alan adını bir IP numarasına dönüştürür. Böylece web siteniz, insanların web sitenizin bu IP numarası ile web sitenize ulaşabilecekleri belirli bir IP’ye sahip olacaktır. Ancak bir IP’yi ezberlemek insanlar için çok zordur. Böylece, bir alan adı kaydedecek ve yolculuğunuza devam edeceksiniz. Bir alan adı kaydettirmek ve bu alan adını web hostinginizin IP’sine bağlamak çok önemlidir.

Ve insanlar alan adını veya IP’yi girerse, tarayıcıları sahip olduğunuz web hosting hizmetine bir sorgu gönderir. Ve web hosting, web sitesini görüntülemek için tüm bilgileri ve kodu yükleyerek tarayıcınıza yanıt verir. Bu, sahip olduğunuz web hosting sisteminin genel çalışma prensibidir.

Yukarıda gördüğünüz gibi web hosting, web sitelerinin çok önemli bir yanıdır ve doğru bir şekilde varsaymamız gerekir. Ve iyi bir web sitesi oluşturmak istiyorsak farklı türdeki faktörleri göz önünde bulundurmamız gerekir.

Web Hosting Hizmetleri ve Türleri

İnternette farklı türde hosting hizmetleri mevcuttur. Bu nedenle, sizin için en iyisini seçmek için tüm bu türleri bilmek çok önemlidir.

Bulut Web Barındırma

Bulut tabanlı web hosting.

Bulut tabanlı hosting sistemlerinin geleneksel olanlardan farkı, internete bağlı farklı bilgisayarların birleşimidir. Dolayısıyla bilgiye ve verilere ulaşmak çok daha kolaydır. Bulut tabanlı hosting sistemleri, depolanması gereken çok fazla veri olan işletmeler için genellikle en iyisidir. Bulut web hostingte ortak veriler vardır ve insanlar tüm bu dosya ve verilere internet bağlantılarından ve cihazlarından ulaşabilirler.

Web siteleriniz için dosya indirme veya dosya yükleme gibi veri aktarımı çok yoğun ise genel olarak bulut web hosting sistemlerini düşünebilirsiniz.

Ayrıca, bulut web hosting hizmetlerinin farklı avantajları vardır. Bulut barındırmalarının tüm parametrelerini kolayca ölçeklendirebilir ve küçültebilirsiniz. Örneğin, trafikte ani bir artış olması durumunda, bu trafik için donanımı kolayca yükseltebilirsiniz. Veya bir trafik kesintiniz varsa tüm parametreleri kolayca küçültebilirsiniz.

Ayrıca hostinginizin sahip olduğu farklı konfigürasyonları değiştirebilmeniz de çok önemli bir özelliktir. Böylece, web sitenizle bağlantınız kesilmeden, hostinginizin ne olduğunu kolayca değiştirebilirsiniz. Web sitenizin bulut tabanlı hosting hizmetleriyle bağlantısı asla kopmayacaktır.

Yönetilir Web Hosting Hizmeti

Bunlar, hosting hizmetinizi her yönüyle oluşturmak için otomatik hizmetlere sahip özel hosting hizmetleridir. Güvenlik ve web sitenizi tüm seçeneklerle çalıştırma açısından, bazı hosting sağlayıcıları, web sitenizin hosting ile bağlantısının sağlığından sorumludur.

Dolayısıyla web sitenizin barındırma ve sunucu bağlantıları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Doğrudan web sitenizle ilgilenebilir ve tüm hayal gücünüzü daha fazla ziyaretçi çekmek için odaklayabilirsiniz.

Ayrıca, yönetilir hosting hizmetlerinin en önemli özelliği, web sitenizde değişiklik yapmak istiyorsanız, sunucu tarafında değişiklikleri yapmak için müşteri destek ve teknik kişilerle kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Bu yüzden web sitenizin sunucu tarafını düşünmemeniz sizin için çok kolay olacaktır.

Paylaşımlı Web Sunucu Hizmeti

Bunlar, iki veya daha fazla web sitesinin aynı CPU ve depolamaya sahip bir sunucu bilgisayarında bulunduğu web hosting türleridir. Bu nedenle, verimlilik için farklı türdeki web sitelerini tek bir sunucuda depolamak çok daha kolaydır.

Paylaşımlı barındırma hizmetleri genellikle küçük ve sınırlı ziyaretçisi olan web siteleri için en iyisidir. Ayrıca, diğer sunucu hizmetleriyle karşılaştırırsak, bu sunucu hizmetleri genellikle daha düşüktür. Ancak trafiğimiz büyürse, muhtemelen ziyaretçilerinizle ilgili sorunlarınız olacaktır. Çünkü web siteniz bir hostingde çok yer kaplamaya başlayacaktır. Ve kullanmak istiyorsanız başka bir sunucu tipi seçmeyi düşünmelisiniz.

Paylaşımlı hosting hizmetinin en önemli avantajı, herhangi bir donanım sınırlamanızın olmamasıdır. Çünkü çok büyük bir barındırma makinesini, çok teklif bant genişliği veya veri depolaması olan diğer web siteleriyle paylaşıyorsunuz. Ancak bu web sitelerinden birinin bağlantınıza müdahale edebileceği sorunlar olabilir. Bazen sunucu hizmetinin yüksek kullanımı nedeniyle web sitesi barındırma bağlantılarınız olabilir.

Kolokasyon Sunucu Hizmetleri

Özellikle sisteminiz için alabileceğiniz çok özel bir hosting hizmeti türüdür. İstemci bir barındırma bilgisayarı kiralar ve soğutma bakımını ve donanım özelliklerini sağlar. Farklı uygulamalar için ihtiyaç duyduğunuz belirli özelliklere sahip bir web sitesi veya sistem çalıştırıyorsanız, bir kolokasyon hosting hizmetine sahip olabilirsiniz.

Kolokasyon web hosting hizmetleri genellikle profesyonel kullanıcılar içindir. Özel web uygulamaları için farklı gereksinimlerin üstesinden gelmek için sunucuların CPU’sunu veya yüksek bant genişliğini kendilerine göre ayarlayabilirler.

Kolokasyon hosting hizmetlerinin kullanımı ile toplam site hızı artacaktır. Çünkü ana veri kaynağını kullanmak için bir hostinge sahipsiniz. Ve web siteniz için karmaşık hale getirmek için ekstra internet bağlantılarına ihtiyacınız yok. Ayrıca, ortak yerleşim barındırma ile CDN kullanıyorsanız, muhtemelen web sitenizin hızlı sürümüne sorunsuz bir şekilde sahip olacaksınız.

VPS Web Hosting Hizmetleri

VPS web hosting.

Size özel bir barındırma alanı sağlayan sanal bir barındırma hizmetidir. Sahip olduğunuz tüm parametreleri kolayca ayarlayabilmeniz için özel sunucunuz olacaktır.

Sanal özel sunucunun en önemli avantajı, sunucuyu tüm kaynaklarıyla özgürce kullanabilmenizdir. Ayrıca, özel ihtiyaçlarınıza göre hosting kaynaklarını iyileştirebilir veya azaltabilirsiniz. Böylece sunucunuzun parametreleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaksınız.

Profesyonel veritabanı projeleri ve uygulamaları düşünüyorsanız VPS hosting düşünebilirsiniz. Dolayısıyla bu sistemleri değerlendirmeniz sizin için çok kolay olacaktır.

Ayrıca VPS hosting sistemleri diğer hosting planlarından daha güvenlidir. Çünkü bu hosting sistemlerinde verilere ulaşabilecek tek kişi sadece sizsiniz. VPS hosting sistemlerinde verilerinizi hacklemek daha zordur.

Özel Web Sunucu Hizmetleri

Bu, tüm hosting makinelerinin yalnızca bir istemciye tahsis edildiği web barındırma hizmeti türüdür. Dolayısıyla paylaşımlı hosting hizmetinden çok daha faydalıdır. Kiraladığınız sunucu makinesi üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Ayrıca, donanımı tercihlerinize göre seçebilirsiniz.

Ancak genel olarak, barındırma sağlayıcısının verdiği şey yerine makine üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, web sunucu sağlayıcıları ekstra ödeme talep edebilir.

Web Hosting Hizmeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Parametreler

En iyi web hosting hizmetini seçerken bu önemli parametreleri göz önünde bulundurursanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Böylece, sahip olduğunuz tüm sorunları kolayca çözebilirsiniz.

Sunucu Toplam Yükleme Süresi

Site hızı açısından, sahip olduğunuz sunucu hizmetinin toplam yükleme süresini dikkate almak çok önemlidir. İyi bir kullanıcı deneyimi için web sitesinin yüklenme süresi çok önemlidir. Bu, birçok faktöre bağlıdır, ancak faktörlerden biri sahip olduğunuz web sunucunun toplam yükleme süresidir.

Web hostingin toplam yüklenme süresi azalırsa web sitenizin hızı artacaktır. Bu nedenle, barındırma sağlayıcılarınızdan bir web sunucusu seçerken teklif çalışma sürelerini kontrol etmeniz gerekir.

Depolama

Hostinginizin toplam depolama alanı da çok önemli bir parametredir. Bir hostinge kaç dosya yükleyebilirsiniz? Büyük web siteniz için yeterli değilse, daha büyük sistemler satın almayı düşünmelisiniz.

Örneğin, web sitenizde çok sayıda video ve resim varsa, daha büyük web sunucu depolama alanı düşünmek çok önemlidir.

Trafik Sınırı

Web hosting planlarının özelliklerine bir göz atacak olursanız, aylık trafik limitini bilmek oldukça önemlidir. Size sundukları sınırlar olacaktır. Yani trafiğinizi çok iyi değerlendirmeniz ve aylık trafiğinizden emin değilseniz çok iyi tahmin etmeniz gerekiyor.

Aylık trafiğinizi tanımladıktan sonra sizin için seçebileceğiniz en iyi hosting sağlayıcısını seçebilirsiniz.

Sağladıkları Veri Güvenliği

Sağladıkları veri güvenliği açısından uygun bir web sunucu sağlayıcısı seçmek çok önemlidir. Ne tür veri güvenliği ölçümleri kullanıyorlar? Tüm bu önemli şeyleri kısaca kontrol edin. Ayrıca, veri güvenliğinden emin olmak istiyorsanız, size sağladıkları genel şeyleri bilmeniz gerekir.

Kullanıcılar için sağladıkları veri güvenliğinden emin olmak istiyorsanız, Namecheap ve GoDaddy gibi en yaygın sunucu sağlayıcılarını düşünebilirsiniz. Çünkü dünyanın en büyük web siteleri ve en büyük markaları onlarla çalışıyor. Bu yüzden onlar için çok iyi bir veri güvenliği sağlamaları gerekiyor. Ve onlar da size bu güvenliği sağlayacaktır.

Ödeme Metodları

İyi bir web sunucu sağlayıcısı, müşterilerine çok iyi ve kullanışlı ödeme yöntemleri sağlayacaktır. Örneğin hosting planının gerekli fiyatını kredi kartınızla kolayca ödemeniz çok kolay olmalı. Ayrıca Paypal gibi başka ödeme yöntemleri de olmalıdır. Ayrıca, kripto paralarla ödeme yapabileceğiniz mevcut olmalıdır. Barındırma için bu farklı ödeme yöntemlerini sağlıyorlarsa, doğru düzgün çalıştığınızdan emin olabilirsiniz.

İçerik Yönetim Sisteminiz

WordPress gibi belirli bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, bazı web hosting hizmetleri onlar için özel barındırma planları sağlamaktadır. Örneğin Namecheap, içerik yönetim sistemi için düşünebileceğiniz EasyWP gibi özel sunucu planlarına sahiptir.

Bu nedenle, bazı hosting sağlayıcılarının içerik yönetim sistemleriniz için özel paketler sunup sunmadığı konusunda araştırma yapmanız gerekir. Bu paketler genellikle ihtiyaçlarınıza göre optimize edilmiş ve iyi fiyatlandırılmıştır.

Hostinginizin Ücretsiz Deneme Sürümünü Kullanın

Bu, bir sunucu sağlayıcısından beklemeniz gereken çok önemli bir özelliktir. Hostingi web sitenizle test edebilirsiniz, eğer istendiği gibi çalışıyorsa adresinden web hostinginiz ve web siteniz ile ilgili tüm parametreleri aynı anda görebilirsiniz. Ayrıca sunucu hizmeti ile toplam site hızını test edebilirsiniz.

Bu nedenle, satın almak istediğiniz sunucu hizmetlerinin ücretsiz deneme sürümünü talep etmeniz gerekir. Bu sunucunun web sitenizle iyi çalışıp çalışmadığından emin olamazsınız.

Web Barındırma Ölçeklenebilirliği

Web hostingin parametrelerini ihtiyaçlarınıza göre değiştirmek çok önemlidir. Ayrıca, web siteleri genellikle canlı şeyler olduğundan, onları iyi çalıştırmanız gerekir. Bu nedenle, bazen trafikte ani artışlar olabilir ve bu zamanlarda ekstra kaynaklar eklemek için hostinginizin ölçeklenebilir ve esnek olması gerekir. Böylece, aldığınız sunucu hizmetini kolayca ölçeklendirebilir ve esnetebilirsiniz.

Ayrıca web siteniz büyüyecek ve web sitenizin hangi ölçekte büyüyeceğini belirleyemezsiniz. Bu nedenle, iyi bir sunucu sağlayıcısı, donanım parametrelerini anında değiştirebilmeniz için esneklik sağlamalıdır.

İyi Bir Müşteri Desteği

Bir hosting hizmetine sahip olmak, dikkate almanız gereken çok teknik bir şeydir. Bu çok teknik bir şeydir ve çoğu web sitesi oluşturucu, web sitesi sunucu hizmetleriyle ilgili her şeyi öğrenemez. Bu nedenle, bazen sahip olduğunuz sunucu hizmeti ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Ve sunucu sağlayıcınız iyi bir müşteri hizmetine sahipse, herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bir sorunu açığa vurduğunuza dair tüm soruları anında sorabilmeniz gerekir. Çünkü bir web sitesi canlı bir şeydir ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sizi anında bağlayan iyi bir müşteri desteğine sahip olmanız gerekir.

Örneğin, Namecheap’in çok iyi müşteri desteği vardır, tekniklerle biletler veya canlı sohbetler ile kolayca bağlantı kurabilirsiniz.

Web Barındırma Hizmetlerinin Güvenliği

Bilgisayar korsanlığı ve DDOS saldırıları, günümüzde web sitelerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardır. Saldırılar genellikle üçüncü tarafların barındırma ve sunucu kontrollerine erişimi olduğunda ve web sitelerinin sahip olduğu tüm değişkenleri değiştirdiğinde gerçekleşir. Ayrıca, DDOS saldırıları genellikle barındırma kapasitesini tıkamak için çok sayıda sorgu göndermekle ilgilidir.

Birincisini önlemek için, sunucu hizmetleri, bağlantılar için çok iyi güvenlik sağlamalıdır. Bu nedenle, insanların saldırıya uğramayacaklarından emin olmak için iyi güvenlik önlemleri sağlamak çok önemlidir. Ayrıca, DDOS saldırılarını önlemek genellikle daha zordur. Bu web sunucu makinesine bağlanan web sitesinde çok sayıda bot sorgusu varsa, muhtemelen güvenlikle ilgili sorunları olacaktır.

Genel olarak, en büyük web barındırma sağlayıcıları güvenlikte en iyisidir. Çünkü dünyanın en büyük web sitelerine sahip kişilere hosting hizmeti veriyorlar. En büyük web siteleri genellikle en büyük trafiğe ve en büyük saldırılara sahiptir. Bu nedenle, bu web siteleri için iyi bir güvenlik sağlıyorlarsa, sizin için de sağlarlar.

Bant Genişliği

Bu da belirli bir zamanda trafik ölçeği açısından çok önemli bir parametredir. Bant genişliği, hosting hizmetinizin belirli bir zamanda sunabileceği anlık hacmi gösteren ölçeğini gösteren önemli bir parametredir.

Yerel olarak çalışmak istediğiniz küçük ölçekli bir işletmeyseniz, yüksek bant genişliğine sahip hostinglere çok fazla para harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca uluslararası ve yüksek trafiğe sahip bir web sitesi kurmayı düşünüyorsanız, iyi düzeyde bir bant genişliği seviyesine sahip olmanız gerekir.

Kullanılabilir Alan Adları

Barındırma sağlayıcılarının size verdiği tüm web barındırma paketleri, belirli bir kullanılabilir alan adı sınırına sahiptir. Bu nedenle, bir barındırma paketine bağlayabileceğiniz belirli sayıda alan adınızın olması gerekir. Ayrıca, bu sunucularda belirli sayıda alt etki alanı ve posta oluşturabilirsiniz.

Bu nedenle, hangi sayıda domain ve subdomain kullanmak istediğiniz çok önemlidir. Ayrıca, hangi sayıda posta sistemine ihtiyacınız olduğunu da bilmeniz gerekir. Bu değerleri tanımladıktan sonra ihtiyaçlarınıza göre en iyi web hosting paketini seçebilirsiniz.

Mobil Uyumluluk

Mobil uyumluluk.

İnsanlar web sitenize cep telefonlarından bağlanmaya çalışırken, genellikle cep telefonlarında sahip oldukları bir diğer uygulama olan tarayıcıları kullanırlar. Bu nedenle, bu tarayıcılardan web barındırma hizmetlerine sorgular gönderiyorlar.

Bir web barındırma hizmeti satın alırken, bu hosting hizmetinin mobil uyumlu olduğunu bilmek çok önemlidir. Cep telefonlarından veya diğer cihazlardan gelen verileri işlemek için belirli bir kapasiteye sahiptirler.

SEO ve web sitesi performansı açısından, yanıt verme ve mobil uyumluluk, her zaman göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli şeylerdir. Böylece mobil uyumlu sayfalara sahip olmanız çok kolay olacaktır.

SSL Sertifika Desteği

SSL.

SSL sertifikaları web siteleri ve arama motorları için çok önemlidir. Ayrıca SSL sertifikası, hostinginiz ve web siteniz için uyguladığınız bir güvenlik protokolüdür. Bu güvenlik protokolü, bir ziyaretçi veya kullanıcı bir sunucuya bağlanmaya çalıştığında uçtan uca şifreleme sağlar. Ve üçüncü şahıslar bu bağlantıya müdahale edemezler.

Başkalarıyla mesajlaşırken bunu WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesi olarak düşünün. WhatsApp sahipleri bile bu mesajları göremiyor. Barındırma yoluyla web sitelerine bağlanırken SSL güvenlik protokolü aynı şeydir.

Bu nedenle, bir barındırma sağlayıcısı, web siteleriniz için bir SSL sertifikası sağlamalıdır.

Barındırma Sağlayıcılarının Geri Ödeme Politikalarından Emin Olun

Ücretsiz deneme, satın almak istediğiniz web sunucu paketi üzerinden web sitenizin performansına bakmanız için size iyi bir şans verecektir. Ancak web hosting satın aldıktan sonra da sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, aldığınız sunucu hizmetlerinden sıkı bir geri ödeme politikanız olduğundan emin olmanız gerekir. Bu nedenle, paranızı iade edebileceğinizi ve sunucuhizmetini geri verebileceğinizi garanti etmek için iyi politikalara sahip olmanız çok önemlidir.

Bir sunucu hizmeti satın almadan önce bu geri ödeme politikalarını okumanız gerekir.

İhtiyaçlarınıza Özel Özellikler Sağlayan Sunucu Hizmetlerini Arayın

Belirli bir MS veya altyapı ile çok özel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza özel özellikler sağlayan sunucu hizmetlerine sahip olmak çok önemlidir. Örneğin, bazı web barındırma sağlayıcıları, WordPress tabanlı web siteleriyle çok profesyonel ve optimize edilmiş bir şekilde çalışacakları WordPress için çok iyi hosting hizmetleri sağlar.

Ayrıca Shopify’da bir e-ticaret web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız Shopify için kolayca kullanabileceğiniz belirli barındırma paketleri vardır. Dolayısıyla bu web barındırma paketleri Shopify ile çok iyi bir şekilde çalışacaktır.

Web Hosting Kontrol Panelini Kontrol Edin

Hosting kontrol paneli, web barındırma hizmetlerinin çok önemli bir parçasıdır. Çünkü kontrol panelleri, hostinginize bağlayabileceğiniz en iyi sistemi sağlar ve hayati konularla uğraşırken önemli şeyleri ayarlar.

Bu nedenle, web sitesi dosyalarını ve diğer parametreleri kolayca yönetebilmeniz için çok iyi web sunucu cPanel’leri sağlamaları gerekir.

Ne Yapamayacağınızı Anlayın

Ayrıca bir web hosting hizmeti seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli bir şeydir. Böylece sunucu hizmetleri açısından neler yapıp neler yapamayacağınızı kolayca anlayabilirsiniz.

Siz bir web hosting paketi hazırlarken, genellikle insanlar bu hosting hizmeti ile neler yapamayacaklarını denetlerler. Çünkü barındırma sağlayıcıları genellikle sağladıkları barındırma hizmetlerinin olumsuz taraflarını anlatmazlar.

Ve gelecekte o sunucu ile özel bir şeyler yapmak ve yapmak istiyorsunuz ve bunu bu paket ile yapamayacağınızı fark ediyorsunuz. Bu yüzden neye ihtiyacınız olduğunu bilmek çok önemli. Ve bu sunucu hizmetiyle ne yapamazsınız?

Şirketin Çevre Dostluğu Önemlidir

İşletme sahipleri olarak, yaptığımız işin çevresel sonuçlarını her zaman göz önünde bulundurmalıyız. Hosting kullanarak sunucu sağlayıcı firmanın elektrik, yani ekstra enerji kullanmasını sağlıyoruz. Ve projemizin karbon ayak izi artıyor. Ve sunucu sağlayıcıları bu açıdan değerlendirmek çok önemlidir.

Sistemlerinin verimliliğini artırmak için neler yaptıklarını okuyun. Ayrıca benimsedikleri çevre politikalarını da okuyun. Sistemimizin toplam karbon ayak izini azaltmak için önemli faktörlerdir.

Web Hosting Yedekleme Seçenekleri

Yedekleme tüm web siteleri için çok önemlidir. Web hostingler, canlı makinelerdir ve genellikle kontrolünüz dışındadır. Bu web sunucu herhangi bir nedenle zarar vereceğinin garantisi yoktur. Ve web sitenizdeki tüm verilerinizi anında kaybedebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir yedeğiniz yoksa, sahip olduğunuz tüm verileri kaybedersiniz. Ve sahip olduğunuz bu olağanüstü sayfaları oluşturmak için verdiğiniz tüm emeği unutmanız gerekiyor.

Bu nedenle, yedekleme seçeneklerine sahip olmak çok önemlidir. Web sitenizin yedeğini düzenli olarak Google Drive veya diğerleri gibi diğer bulut hizmetlerine yükleyen sunucu hizmetinizi ayarlamanız gerekir.

Veya, yedeklemeyi hosting hizmetinden düzenli olarak manuel olarak indirmeniz gerekir.

Dünyanın En İyi Hosting Hizmetleri

Yukarıda açıkladığımız tüm parametreleri göz önünde bulundurursak, dünya çapında bir grup web hosting sağlayıcısı önerebiliriz. Bunların sunucu planlarını kolayca kullanabilirsiniz.

NameCheap

NameCheap, dünyanın en iyi hosting sağlayıcılarından biridir. Farklı paketlerde çok iyi web hosting hizmetleri sunarlar. ABD’de yaşıyorsanız, bu muhtemelen en iyi hosting hizmetidir.

NameCheap’in en önemli avantajı, mükemmel müşteri hizmeti sunmalarıdır. Canlı sohbetten neredeyse çok iyi müşteri hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca, hostinginizle ilgili daha büyük sorunlarınız varsa, kolayca bir bilet oluşturabilirsiniz ve sizi bağlayacaklardır.

Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre farklı türde barındırma paketleri sağlayın. Sahip olabileceğiniz en ucuz hosting paketlerine sahip olabilirsiniz.

Hostinger

Bu şirket, dünyadaki başka bir yaygın hosting sağlayıcısıdır. Ayrıca, en ucuz değerlerden hosting hizmetleri sağlarlar. Örneğin, dünyadaki tüm insanlar için çok erişilebilir olan aylık 2 dolardan başlayan hosting paketlerine sahip olabilirsiniz.

Ve ücretsiz haftalık yedekleme sağlarlar ve her zaman yedeklemeler hakkında düşünmenize gerek yoktur. Size sağladıkları depoya yaparlar.

Ayrıca, en büyük avantajı olan ücretsiz bir SSL sertifikası sağlarlar. Çünkü hosting sağlayıcıların çoğu bu sertifikayı ek nakit ile veriyor.

30 günlük para garantisi de çok önemlidir. Bu süre ile web sitenizin tüm yönlerini test edebilirsiniz. Web sitenizin bu paketle iyi çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Sahip olduğunuz hosting paketlerinde sorun yaşıyorsanız hosting paketlerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

DreamHost

Diğer bir yaygın sunucu sağlayıcısı DreamHost’tur. DreamHost’un en önemli avantajı, paylaşımlı barındırma hizmetleri ile sınırsız bant genişliği vermesidir. Ayrıca kullanıcılar ve ziyaretçiler için ücretsiz gizlilik koruması sağlarlar.

Sunucu sağlayıcılarının çoğu, WordPress için özel sunucu paketleri veriyor. Ancak DreamHost, WordPress tarafından önerilen bir sunucu şirketidir. Bu, bir WordPress web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli bir özelliktir.

Ayrıca, bu hosting hizmeti sağlayıcısını kullanan kişiler için 7/24 sunucu desteği sağlayan başka bir barındırma sağlayıcısıdır.

HostGator-Basit Web Siteleri için En İyisi

Temel web sitesi sistemleri kurmayı düşünüyorsanız, HostGator web sitelerinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi hosting sağlayıcısıdır. Ayrıca, kullanabileceğiniz 45 günlük para iade garantisi vardır.

Ücretsiz domain ve SSL sertifikaları ile host hizmetleri veriyorlar. Böylece güvenli bir sisteme kolayca hizmet edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Hosting Hakkında Sonuç Olarak

Yukarıda gördüğünüz gibi en iyi hosting hizmetini veya en iyi hosting paketlerini seçmek kolay bir şey değildir. Sahip olduğunuz en iyi hosting paketini seçmek istiyorsanız teknik bir geçmişe sahip olmanız gerekir. Bu yüzden bu rehberle en iyisini seçmeniz çok kolay olacak.

Öncelikle, internette hangi tür hosting paketlerinin bulunduğunu bilmeniz gerekir. Genel olarak bu hosting paketleri arasındaki farkları bilmeniz gerekir. Genel farklılıkları biliyorsanız, muhtemelen en iyilerini seçebileceksiniz.

Ayrıca, birçok parametreyi hesaba katmanız gerekecek. Ve bu parametreleri bu ihtiyaçlara göre değerlendirmeniz gerekiyor. Neredeyse kusursuz web aunucu hizmetleri sağlayan çok az şirket var. Ve bunlardan birini seçmek kolaylık açısından çok önemlidir.

İnternette bulunan en yaygın hosting hizmetlerinin çok temel bir listesini verdik. En iyisini seçmek size kalmış. İhtiyaçlarınızı yukarıda belirttiğimiz parametrelerle değerlendirmeniz gerekmektedir. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi değerlendirmeniz ve bunlardan birini seçmeniz gerekiyor. Bu kılavuz, kendiniz için en iyi web barındırma hizmetini seçmenize yardımcı olacaktır.

Bunlar bizim belirtmek istediğimiz genel noktalardır. Bu yüzden hosting ve hosting paketleri ile ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıya bırakmayı unutmayın. Değerli geri bildirimleriniz bizim için çok önemli.

4/5 – (1 Oy kullanıldı.)

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp