Anasayfa » Blog » Kocaeli İnternet Hizmeti – Web Tasarım

Kocaeli İnternet Hizmeti – Web Tasarım

Son güncelleme :

by

Merhabalar bizler Reklam41 ekibi olarak sizlere dijital dünyada geçiş noktasında yardımcı olmayı hedefliyoruz. Eğer bir işletmeniz için web tasarım yaptırmak istiyor olabilirsiniz ya da tamamen kişisel proje veya fikirleriniz için webtasarım yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Reklam41.com ekibi olarak Kocaeli internet hizmeti konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Başlamadan önce sizleri bilgilendirmek istiyoruz;

Kocaeli İnternet Hizmeti ve Web Tasarımı Nedir ?

Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı (aktif internet sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir internet tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden internet sitelerine erişebilirler. Buna ek oalrak net tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en öz ve kısa cevap bu olabilir. Peki detaylarıyla ele aldığımızda web tasarımı nedir? İyi bir web tasarımı nasıl olmalıdır ? Anlatmaya başlayalım.

Başarılı bir web sitesi için kriterler Nelerdir ?

  • Sitenin hedef kitlesi: Sitenizin hitab ettiği müşteri kitlesini hedeflemesi gereklidir. Bu noktada akla gelen soru; “Siteme kimler giriş yapar?” olamalıdır. Hedef kitle ve özellikleri belirlendikten sonra siteye giriş yapanların en kolay kullanımının nasıl olacağı düşünülerek tasarım yapılmalıdır. (Lütfen firma sitelerini sadece kendi zevkinize göre tasarlatmayın. Müşteri taraflı düşünün. Sitenin amacından dışarı çıkmayın.)
  • Bilgiye ulaşım hızı: Bir sitede en önemli noktalardan biri navigasyondur. Eğer ziyaretçi üç tıklamadan sonra hala istediği bilgiye ulaşamıyorsa siteniz başarısız demektir.
  • Ziyaretçiyi Sitede Tutmak: Mutlaka sitenizi Google Analytics ile incelemelisiniz. Google Analytics sitenizin performansını ölçer; ziyaretçileriniz sitenizde ne kadar süre geçiriyor, kaç sayfa geziyor gibi sorulara rahatça cevap verebilirsiniz. Örneğin bir siteniz var ve kullanıcılar sitede ortalama 40sn duruyor. Ama sizin siteniz çok güzel bir site! Yani önemli olan sizin düşünceniz değil, eğer sitenizde kullanıcılar 40sn kalıyorsa siteniz işe yaramıyordur. Belki de size zararı vardır.
  • Dönüş Oranı: Siteniz için koyduğunuz hedeflerin gerçekleşmesine dönüşüm diyoruz. Sitenizdeki bir formun doldurmak veya sitenizdeki ziyaretçilerin bir satın al butonuna tıklaması sizin için dönüş olabilir. Web siteniz mutlaka dönüş sağlamalıdır.
  • Açılış Hızı: Süper bir site tasarımınız var, çok mutlusunuz. Ama ilk yüklenirken beklemek zorunda kalıyorsunuz. Eğer tasarımcınız, önemli değil diyorsa, maalesef sizi kandıryor. Bir web sitesinin açılış hızı son derece önemlidir. Çoğu ziyaretçi site yavaş yüklendiğinde, siteyi terk eder ve firma hakkında kötü bir imaj oluşur.
  • Mobil: Mobil kullanımın arttığı günümüzde mobilde kullanılamayan siteler, ziyaretçilerinizi kaybetmenize neden olur. Şimdi bir düşünelim, bir müşteriniz arkadaşına, bak X firmasıne kadar güzel işler yapmış diye cep telefonundan siteniz açmaya çalışıyor fakat bir türlü başarılı olamıyor. Sizce ne düşünür yeni müşteri adayınız hakkınızda?

Web sitesi kriterlerinden çıkarabileceğimiz özet nedir ?

Yukarıda saydığımız özellikleri daha fazla çoğaltabiliriz. Bu hususta önemli olan sitenin bir hedefi olmasıdır. Ayrıca, web sitesi yaptırmak, firmanıza ofis bulmaya benzer. Müşterilerinizin sizi ziyaret edeceği ofisin, ulaşımının kolay, firmanızın kurumsal kimliğini yansıtır nitelikte ve müşterilerinizin sevebileceği bir yer olmasını istiyorsanız, web siteniz için de bu kriterlere önem vermelisiniz.

Kocaeli’de Web Tasarım Nerelerde Yaptırabilirsiniz?

Tam istediğiniz yere geldiniz. Reklam41 Kocaeli internet hizmeti konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Buna ek olarak, yaşadığımız bölge itibari ile isteklerin hangi yönlerde olacağını tahmin gücümüz oldukça fazla.

Kocaeli İnternet Hizmetleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli’de Web Tasarım Nerede Yaptırılır ?

Reklam41 Kocaeli’de kurulmuş bir firmadır. Web tasarım konusunda bizlerle çalışabilirsiniz.

Başarılı bir web sitesi için kriterler Nelerdir ?

Başarılı bir websitesi hedef kitle, hız, ziyaretçiyi elde tutma, dönüşüm oranı, açılış hızı, mobil optimizasyonu gibi çoğaltılabilir kriterlere sahip olması gerekmektedir.

Yararlı oldu mu ? (Geribildirim)

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp