Anasayfa » Blog » Kocaeli Web Tasarım – Web Tasarım Nedir ?

Kocaeli Web Tasarım – Web Tasarım Nedir ?

Son güncelleme :

by

Merhaba arkadaşlar bugün Kocaeli web tasarım olarak genel web site tasarım konusuna değineceğiz.

Kocaeli Web Tasarım Hizmeti Nedir?

“Site tasarımı nedir?” veya “Website tasarımı nedir?” sorusuna tek bir kısa cevap verecek olursak; tasarımı; görseller ve metinlerden oluşan içeriklerini internet sayfalarıyla ziyaretçilerine bir düzen içerisinde sunulmasıdır.

İnternet siteleri firma, şahıs, marka veya ürün projenin esas konusunu oluşturur. Örneğin; doktor veya diş hekimi internet sitesi, firma net sitesi, otel internet sitesi, sağlık merkezi veya hastane internet sitesi bir kocaeli web tasarım projesidir. Buradan da anlaşıldığı gibi internet siteleri kişi, kurum veya kuruluşları tanıtmak amacıyla yapılan, web sitesi sayfalarını kodlama, düzenleme ve internet ortamında yayınlama çalışmalarının tümüdür. Bu çalışmaları yapan uzman kişilere internet tasarımcı, net tasarımcısı veya net master denir. Bu işleri de biz reklam41 olarak aktif olarak yapmaktayız. Örneğin yukarıda bahsedilen projeleri Kocaeli – Anahtar Teslim Web Tasarım Hizmeti olarak vermekteyiz.

Kocaeli Web Tasarım Hizmetleri Neleri İçerir?

Bir web sitesi yayınlanmadan önce detaylı birden fazla aşamadan geçer.

  • İnternet Sitesinin Başlatılması ve Planlanması (Fikir Aşaması)
  • Kurumsal/Markasal veya Bireysel Kimlik Çalışması
  • Grafik Tasarım Çalışması
  • İnternet Sayfalarının Yapılandırılması / Kodlanması
  • İnternet Projesinin Altyapı Seçilmesi veya Kodlaması
  • İnternet Sitesinin İçeriğini Yazılması ve Yayınlanması
  • İnternet Sitesinin Test Süreci
  • İnternet Sitesinin Yayınlanması
Reklam41-Tasarim-görseli

İnternet Projesinin Planlanması

Web tasarım yapacağımız sitenizi belirlerken güncel ve modern gereksinimler göz önünde bulundururuz. İnternet sitesinin yapılma amacı, şahıs ya da kurumu tanıtmak olabildiği gibi firmanın ticari faaliyetlerini ön plana çıkarmak da olabilir. Bu noktada kapsamlı rakip şirket analizleri yaparız Proje belirlenirken web sitesinin yapılış amacı ve web sayfası içeriklerinin neler olacağı netlik kazanır.

Kurumsal/Markasal veya Bireysel Kimlik Çalışması

Özgün kurumsal kimlik çalışması, web tasarım projesi hayata geçmeden önce tamamlanması gereken çalışmaların başında gelir. Örneğin; firmanızın özgün logosu kurumsal kimlik çalışmasının bir unsudur. Logo, renk, slogan, vb. kurumsal kimlik öğeleri web tasarımında kullanılan en önemli unsurlardır.

Grafik Tasarım Çalışması

Özgün grafik tasarım çalışmalarında, kurumsal kimlik çalışmaları esas alınır. Güncel ve gerekli araçları kullanarak web sayfalarının görsel tasarımlarını yaparız. Resim, fotoğraf, grafik gibi görseller özenle hazırlanarak uygun ve doğru yerlerde konumlandırırız.

İnternet Sayfalarının Yapılandırılması / Kodlanması

Web tasarımını yapacağımız projenin web sayfalarının kodlaması sürecinde HTML, CSS, JavaScript, SQL, PHP, Python ve ASP gibi çeşitli programlama dilleri kullanırız. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera veya Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının internet sitelerini görüntüleyebilmeleri için web sayfalarının bu dillerde kodlamamız gerekir(Bu diller değişiklik gösterilebilir). Grafik tasarımı, web sayfalarının kodlaması ve web sayfası içeriklerinin oluşturulması sonucunda internet sitesinin genel yapısı ve görünümü ortaya çıkar.

İnternet Projesinin Altyapı Seçilmesi veya Kodlaması

İçerik Yönetim Sistemi (CMS), web sitesi sahibinin web sayfalarına fotoğraf, resim, tablo, grafik, video, metin, vb. içerikleri ekleyip çıkarmasını sağlayan yazılımlardır. CMS yazılımları, web sitesi sahibinin web tasarımcıya bağlı kalmadan site içeriğini güncelleyebilmesini sağlar. Bununla birlikte günümüzde, CMS yazılımları sadece web sitelerinin güncellenmesi için kullanılmamaktadır. Bir çok web tasarım hizmeti veren firma veya freelance tasarımcılar, web tasarım çalışmalarında CMS yazılımlarından faydalanarak hizmetlerini sunabilmektedir. CMS yazılımları, CMS yazılımlarının özellikleri, kullanım alanları ve faydaları oldukça kapsamlı bir konu olmakla beraber ayrı bir başlık altında inceleyebiliriz. Ayrıca Reklam41 müşterileri için ürettiği projelerde çok sıklıkla CMS yazılımlarını kullanmaktadır.

İnternet Sitesinin İçeriğinin Yazılması ve Yayınlanması

Ülkemizde en çok tercih edilen arama motoru Google’dır. Arama motoru optimizayonlarında, site içi arama motoru optimizasyonun başlangıç ve en önemli noktası özgün içeriktir. Özgün içerik, sizinle aynı sektörde yer alan hatta aynı ürün ve hizmet satışlarını yapan diğer tüm web sitelerinin içeriğinden farklı olacak şekilde bir içerik oluşturulması anlamına gelir. Özellikle son dönemde kurumsal web siteleri içerisinde bile blog yada haber alanlarının sıklıkla kullanılma nedeni güncel ve özgün içerik ekleme işlemlerini yapabilmektedir. Durağan sitelerin arama motorlarında başarılı olması ne yazık ki mümkün değildir. Bu aşamada projenize uygun ilk içerikler yazarız ve siteye entegre ederiz.

İnternet Sitesinin Test Süreci

Kocaeli Web Tasarım olarak çalışmalarının doğru şekilde yapılıp yapılmadığını gösteren bu süreçte, eksik veya fazla yapılan çalışmaları belirleriz. Web sitesinde bulunması gereken ancak gözden kaçan detaylar olabilir. Bu bazen teknik bir konu bazen de görsel veya metin odaklı içerikle ilgilidir. Test aşamalarında web sayfalarının görsel durumu, mobil cihazlardaki görünümü, sayfa açılış hızları, vb. konular üzerinde gerekli kontroller gerçekleştirerek, web sitesinin çalışma performansını optimal seviyeye getiririz.

Koceli Web Tasarım Hizmetinin Teslimi

Reklam41 - Anahtar Teslim Web Tasarim Hizmeti.
Reklam41-Anahtar Teslim Web Tasarim Hizmeti

Web tasarım aşamalarında ifade edebileceğimiz farklı konular da var. Ancak en basit anlatımla bir web tasarım projesi bu süreçlerden geçer. Kapsamlı ve detaylı çalışmalar sonucunda web sitesi yayına hazırdır. Yayınlayabilmek için alan adına ve web sitesi sayfalarının barındırılacağı bir hosting hizmetine ihtiyaç var. Alan adı ve hosting hizmeti alındıktan sonra web sitesi yayınlanır. Projeyi yayına alındıktan sonra arama motorlarına her bir web sayfasının tanımlandığı site haritasını göndermek gerekir. Google Arama Motoru günümüzde en çok kullanılan arama motorudur. İnternet sitesi yayına aldıktan sonra web sitesine ait site haritası Google’a göndeririz. Projeniz indekslenerek Google arama sonuçlarında ziyaretçiler tarafından görüntülenir.

Kocaeli Web Tasarım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Web Tasarımı Nedir ?

“Site tasarımı nedir?” veya “Website tasarımı nedir?” sorusuna tek bir kısa cevap verecek olursak; tasarımı; görseller ve metinlerden oluşan içeriklerini internet sayfalarıyla ziyaretçilerine bir düzen içerisinde sunulmasıdır.

Web Tasarımı Neden Yapılır?

Web tasarımının temel amacı, web sitesi ziyaretçilerine ve web sitesinin sahibine karşılıklı fayda sağlayacak bir platformun oluşturulmasıdır. Karşılıklı fayda sağlayan bir proje amacına ulaşmıştır. Ürününü tanıtmak isteyen bir firma ile ürünü tanıyan, beğenen ve satın almak isteyen bir ziyaretçi buna güzel bir örnektir.

Kocaeli’de Web Tasarım Nerede Yaptırılır ?

Reklam41.com olarak Kocaeli merkezli hizmet vermekteyiz. Bu konuda kendimize güveniyoruz. Web Tasarım ve diğer tüm internet konularında sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Yararlı oldu mu ? (Geribildirim)

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp