Anasayfa » Blog » Kurumsal Web Tasarım Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Web Tasarım Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Son güncelleme :

by

Kurumsal web tasarım günümüz dünyasında çok önemli bir araçtır. Çünkü artık Türkiye bazında insanlar çoğu ihtiyacını internet üzerinden karşılamaktadır. Ve internette bir ara yüze sahip olmayan her kuruluş, bu devirde tabiri caizse batmaya mahkumdur. Çünkü, internet dünyasında, fiziksel Dünya’dan çok daha fazla potansiyel müşterilerinizi bulabilirsiniz. Kurumsal web tasarımın önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Aslında kurumsal web tasarım, profesyonel bir web sitesi ara yüzünün oluşturulmasıdır. Bir web sitesinin, hem görüntü hem de alt yapı olarak, kullanıcıda ve ziyaretçide, verilen hizmetlerin ve işletmenin kurumsallığını yansıtabilmesidir. Çünkü, kurumsallık demek, güven demektir.

Bu açıdan bakıldığı zaman, günümüzde işletmelerin çoğunun kurumsal web sitesinin olması çok önemlidir. Eğer kurumsal bir ara yüzünüz var ise, potansiyel müşterileriniz sizinle iletişime geçeceklerdir.

Kurumsal web tasarım hizmetlerini, bu konuda profesyonel olan firmalardan ve kişilerden almanız çok doğru olacaktır. Çünkü, kurumsallık, profesyonellik arz eder.

Siz de bu konuda kendinizden yola çıkabilirsiniz. Hizmet ya da ürün alacağınız sistemlerin genelde kurumsal sistemler olmasını istersiniz. Çünkü kurumsal sistemler size daima en iyi hizmeti sunacaktır. Ve ürünü ve hizmeti aldıktan sonra, kurumsal firmalar desteklerini eksik etmeyeceklerdir. Böylece, sizde en çok kurumsal etkiyi bırakan firmalardan genellikle alışveriş ve ticaret yaparsınız. Kurumsal web tasarımın önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor.

Bu hizmetleri her zaman profesyonel ekiplerden almanız, sizin için çok daha karlı olacaktır.

Kurumsal Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Hey şeyden önce, kurumsal bir web sitesinin ana sayfası, kolay anlaşılır olmalıdır. Bu açıdan bakıldığı zaman ana sayfada, işletmenize ve kuruluşunuza dair özet bilgilerin tümü bulunmalıdır. Bu sayede web sitesini ziyaret eden bir potansiyel müşteri, ihtiyacı olan tüm bilgileri edinebileceklerdir.

Kurumsal web tasarımında arayüz.

Kullanıcı bu ara yüzde aşağıya doğru indikçe, hem görsellik hem de bilgi açısından doymalıdır. Ve bu ana sayfa ziyaretçiyi sizinle iletişime geçmeye itmelidir. Bu yüzdem kurumsal bir web sitesinin ara yüzünde iletişim bilgileriniz çok kolay bir şekilde ulaşılır olmalıdır. Bu da kurumsallığın en önemli adımlarından bir tanesidir. Kolay ulaşılırlık, kurumsal web tasarımın olmazsa olmaz mihenk taşlarından bir tanesidir.

Yine vurgulamak isteriz ki, kurumsal web tasarım hizmetlerini, her zaman bu işte tecrübeli ve profesyonel kuruluşlardan ve kişilerden almalısınız.

Hizmetlerin Sunulması

Hizmetler.

Sunduğunuz tüm hizmetler, özet olarak verilmeli ve ziyaretçi ayrıntılı bilgi için bu özet kısımlara tıklayarak, ayrıntılı bilgilerin bulunduğu sayfalara yönlendirilmelidir. Çünkü, internet kullanıcılarının çoğu, ayrıntılı bilgiye önem verir. Ve kurumsal bir web sitesinde, her hizmet ile alakalı ve işletmeyle alakalı her bilgi eksiksiz ve açık bir şekilde olmalı.

Şirket ve hizmet bilgileri, ana sayfada ‘Hakkımızda’ kısmı olacak şekilde belirlenmelidir. Kullanıcı, şirket ve hizmetler açısından daha ayrıntılı bilgi almak isterse, şirkete ait bir ‘Hakkımızda’ sayfasına, buradan bir yönlendirme yapılmalıdır.

Hakkımızda sayfası, sizin kim olduğunuzu, hangi işleri ne şekilde yaptığınızı açık bir şekilde ziyaretçiye açıklayan bir sayfadır. Hizmet almak isteyen ziyaretçiler, bu sayfayı oldukça önemserler. Bu sayfada, kurumsallığınızı ön plana çıkaran bütün faktörleri eklemeniz gerekmektedir. Bu sayede, ziyaretçilerinizi müşterilerinize çevirme olasılığınız artacaktır.

Kurumsal web tasarımında hakkımızda.

Ayrıca, kurumsal bir web tasarım ile oluşturulmuş bir web sitesinde, yapılan projeler, sunulan ürünler ayrıntılı olarak verilmiş olmalıdır. Bu açıdan bakıldığı zaman, potansiyel müşteri ve web sitesi ziyaretçisi, örnek projelerden bilgi almalıdır.

Kurumsal web sitelerinde her zaman, önceden çalışılmış olan kişilerin referansları bulunur. Örneğin, sizin şirketinizden hizmet almış kişiler ve kuruluşların, hakkınızda ne dediklerini ana sayfada belirtmelisiniz. Ayrıca, çalışmış olduğunuz firmanalr ve kuruluşlar da, müşterilerin sizler ile çalışması için çok büyük bir ikna kaynağıdır. Çoğu insan, buna çok önem verir.

Kurumsal bir ara yüzde bulunan profesyonel iş ortaklıkları bölümü ve çalışmış olduğunu kişi ve kurumlar, her zaman hizmetlerinizi ön plana çıkaracaktır. Bu sayede, ziyaretçilerinizin arasında daha fazla güven ortamı sağlamış olacaksınız.

Önerilenler.

Sayısal Verilerin Önemi!

Kurumsal bir web site tasarımda, ana sayfada her zaman sayısal veriler yer almalıdır. Bu sayısal veriler, belki bitirilmiş projeler, belki de çalışan sayılarını veren bilgilerdir. Bu bilgiler, ziyaretçiler arasında bir güven ve kurumsallık algısı yaratacaktır.

Sayısal veriler.

Ayrıca, bulunduğunuz sektöre hakim olan haberleri ve makaleleri, kurumsal web sitesine ait ara yüzde de paylaşmalısınız. Bu haberler, sektörle alakalı haberler ya da tamamen sizin şirketinize ait haberler olabilirler.

Ayrıca bu sayısal veriler tamamen gerçekleri yansıtmalıdır. Çünkü vereceğiniz en küçük yanlış bilginin ortaya çıkmasıyla birlikte, hem imajınız hem de ticaretiniz büyük oranda kötü etkilenecektir. Daha da kötüsü, kurumsal bir algı yaratmak isteyeyim derken, kurumsallığınıza büyük zarar vereceksiniz…

Haberler ve makaleler.

Makaleler Önemlidir!

Pazarlamada, her zaman bilgiyi bedavaya vermelisiniz! Bilgiyi bedava verirsiniz ama iş nasıl yapılacağına gelince, size başvurmaları şarttır. Sonuçta, evi boyamak için iç cephe boyası kullanmamız gerektiğini çoğumuz biliyoruz. Ama çoğumuz profesyonel boyacı değiliz.

Kurumsal bir web sitesinde her zaman, bir blog sitesi olmalıdır. Bu blog sitesinde ise, bulunduğunuz sektörle alakalı haber ve teknik makale nitelikleri taşıyan yazılar ve sayfalar bulunmalıdır. Bunların avantajları şunlardır;

  • Blog yazıları, SEO açısından çok önemlidir. Kurumsal web sitenizin en üst sıralara çıkmasını sağlar.
  • Teknik makaleler, ziyaretçilerin, verdiğiniz hizmetlerin teknik konularıyla alakalı bilinçlenmesini sağlar. Ve ziyaretçiler, bilgiyi aldıkları yere çok daha fazla güvenirler. Bu açıdan, bu da kurumsal algıyı perçinleyen bir etkendir.
  • İşinize hakim olduğunuzu ve piyasada rakipsiz olduğunuzu gösterirsiniz. Bu açıdan bakınca, bu da kurumsal kimliğinizi perçinleyen bir etkendir.
  • Web siteniz her zaman güncel olur. Web sitesi içeriklerinin ve web sitesinin güncel olması, kullanıcılarınızı sizinle iletişime geçmeye iter.

Ayrıca makaleler, her zaman ve her zaman gramer kurallarına uygun olmalıdır. Sizden hizmet alacak olan en büyük ve profesyonel müşterileriniz için gramer ve imla kuralları çok önemlidir.

Eğer yayınlamış olduğunuz sayfalarda çok fazla gramer ve imla hatası bulunuyorsa, en büyük müşterileriniz sizinle iletişime geçmeyeceklerdir. Bu konu da kurumsallık açısından çok önemli bir konudur. Türkiye’nin en büyük kurumsal şirketlerinin web sitelerine bakarsanız, hiç birinde bir tane bile bir gramer hatası bulamazsınız. Çünkü Türkçe de, kurumsallığın bir parçasıdır!

Kurumsal Web Tasarımda Alt Yapının Önemi

Her şeyden önce, kurumsal bir web sitesinin yüklenme hızı çok önemlidir. Google’da bir aratma yaptığını ve çıkan sonuca tıkladınız. Web sitesi yüklenmiyor. Ne yaparsınız? Derhal oradan çıkıp başka bir web sitesine geçersiniz. Ve yavaş olan web sitesi sizi kaybeder.

Ayrıca web sitenin hızı, SEO açısından en önemli faktörlerden bir tanesidir. Yavaş bir web site, hiç bir zaman arama motorlarında en üst sayfalarda listelenemezler. Bunun üzerinde, ziyaretçilerin web siteyi ter edip gittikleri de eklenirse, web site için yapmış olduğunuz tüm yatırım tabiri caizse çöp olacaktır.

Bu açıdan bakıldığı zaman kurumsal bir web sitesi, her zaman çok hızlı yüklenmelidir. Ziyaretçi, hiç bir zaman web sitesinin yüklenmesi için beklememelidir. Bunun sağlanması, web siteleri için alt yapı çalışmalarıyla mümkündür.

Anlayacağınız üzere, kurumsal web sitelerinde görüntü kadar al yapı da önemlidir. Kurumsal web tasarımında alt yapı çalışmaları, profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.

Alt yapı çalışmalarında genel olarak, web site temasının optimize edilmesi, PHP kodlarının güncellenmesi, sunucunun, web site sorgularına göre veri tabanı olarak optimize edilmesi yer alır.

Ek olarak, web sitelerine, WhatsApp ve telefon anlık iletişim ve mesajlaşma eklentileri de entegre edilebilmektedir. Böylece, kullanıcılar kurumsal bir web sitesi ara yüzünden almaları gereken kaliteyi almış olacaklar.

Kurumsal bir web sitenin alt yapısı her zaman profesyonel web tasarım firmaları ve ekipleri tarafından tasarlanmalıdır. Ayrıca, kurumsallığın ve alt yapının korunması için düzenli aralıklarla bakım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kurumsal Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Her yerde olduğu gibi, web sitelerinde de kurumsallık çok önemli bir durumdur. Yukarıda sizlere, kurumsal bir web sitesi nasıl tasarlanmalıdır ve nasıl olmalıdır konusunu anlattık. Bu noktaya kadar zaten kurumsal web tasarımının önemini muhtemelen anlamışsınızdır. Fakat ek olarak sizlere, kurumsal web tasarımın diğer önemli noktalarını anlatacağız.

Marka İmajı

Her sektörde imaj çok önemlidir. İşinizi çok iyi yapıyor ve en uygun fiyatlara yapıyor olabilirsiniz. Fakat bunları profesyonel ve kurumsal bir şekilde sunamıyorsanız, sektörde bir imaj oluşturamazsınız. Kurumsal web tasarım, bu noktada atılacak ilk adımdır.

Kullanıcı web sitenizi ziyaret ettiği zaman, hem sizin hakkınızda hem de yaptığınız işler hakkında ayrıntılı bilgiyi özet şekilde alabilirse, o ziyaretçinin gözünde, sizden hizmet almamış olsa bile güzel bir imaj oluşturmuş olursunuz. Bu da sektörde bilinirliğinizi arttırır.

Ayrıca, piyasadaki rakipleriniz arasında da bilinirliğiniz artacaktır. Eğer sektördeki rakipleriniz arasında en kurumsal bir web sitesine sahipseniz, prestijiniz de bir o kadar artacaktır.

Eğer ticaretle uğraşan birisiyseniz, marka imajının ve kurumsal prestijin ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilirsiniz. Çünkü, potansiyel müşteriler buna çok önem verir. Ayrıca, en büyük müşteriniz olacak kişiler ve kurumlar, kurumsallığa ver marka prestijine çok önem verirler. Bu açıdan, internet dünyasında güzel bir prestij oluşturmak çok önemli bir unsurdur.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılmalıdır?

Kurumsal web tasarıma başlamandan önce yukarıda kurumsal bir web sitesinde olması gerek tüm bilgilerin elde edilmesi gerekir. Bunun için, kurumsal web tasarımı yapılacak olan firma ile aktif iletişim halinde bulunulması gerekir.

Hey şeyden önce, bir iletmenin ve ya kuruluşun marka değerini en iyi taşıyacak olan domain ismi seçilmelidir. Domain alan adı seçildikten sonra, kurumsal ara yüzü oluşturacak olan web sayfası hem ön yüz olarak hem de alt yapı olarak kodlanmaya başlanır.

Kodlama işlemi bittikten sonra, işletmeden alınmış olan bilgilerin ışığında, kurumsal web sitesi tüm haliyle oluşturulmaya başlanır. Gerekli içeriklerin ve bilgilerin hepsi, yukarıda anlatılanlara göre girildikten sonra, kurumsal web tasarım sayfası elde edilmiş olur.

Ayrıca, işletmeye ait bir web sitesi aktif edildikten sonra, web sitesinib test süreci başlar. Bu test sürecince web sitesinin tüm elementlerinin düzgün çalışıp çalışmadıkları ayrıntılı olarak kontrol edilir. Site tüm testlerden geçtikten sonra artık aktif olarak kullanıma hazırdır.

Kurumsal bir web sitesinin tasarımı, alanında profesyonel ve tecrübesi bulunan şirketler tarafından yapılmalıdır. Her leyden önce, bu hizmeti alacağınız kişiler ve kuruluşların kurumsal yapılarına göz atmanızda fayda vardır.

Kurumsal Web Tasarımında Önemli Detaylar

Her şeyden önce, bir kurumsal web tasarım hizmeti almadan önce, bir kurumsal web tasarımında olması gereken en önemli elemanları bilmenizde fayda vardır.

Kurumsal bir ara yüzün olması, firmanızın ve işletmenizin prestiji için çok önemli bir etkendir. Yukarıda verdiğimiz örnek, kurumsal bir web tasarımın en özgün örneklerinden bir tanesidir.

Responsive Tasarımın Önemi

Ayrıca, elde edilmiş olan kurumsal web sitesi, responsive bir tasarıma sahip olmalıdır. Çünkü insanlar, çok farklı cihazlardan internet ortamına erişim sağlamaktadırlar. Bu açıdan bakıldığı zaman, kurumsal web tasarımın önemi buradan ortaya çıkmaktadır.

Faaliyete alınmış bir websitesi, her zaman farklı cihazlarda uyumlu bir şekilde çalışması lazımdır. Örneğin, en geniş ekranlarda açılan bir web sitesi aynı zamanda küçük ekranlı mobil cihazlarda da açılabilmelidir.

Biz sektörde buna responsive tasarım diyoruz. Kurumsal web tasarım hizmeti aldığınız zaman, sorgulamanız gereken ilk faktör bu olmalıdır.

Örneğin, sizinle çok büyük hacimli işler yapacak olan bir firmanın satış temsilcisi, hizmetlerinize göz atmak için web sitenize akıllı telefondan ulaşmaya çalıştı. Fakat, web siteniz akıllı telefonlara uyumlu olmadığı için, hizmetleriniz hakkında bilgi almadan çıktı. Bu örnek senaryo bile, responsive tema tasarımının önemini gözler önüne sermektedir.

Ayrıca responsive tasarım, SEO açısından çok önemlidir. Google gibi arama motorları, her zaman responsive özelliği bulunan internet sitelerine ait sayfaları en üst sıralara çıkaracaklardır.

SEO

Ayrıca SEO çalışmaları, kurumsal web tasarım sitesinin bulunabilirliği açısından çok önemlidir. Bu yüzden, içerik yönetimi yapılırken, kurumsal bir SEO kampanyası da başlatmak gerekir. Bu açıdan bakıldığı zaman, çalıştığınız ekiplerin SEO bilgilerinin iyi olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

İyi bir SEO çalışmasıyla, internetteki potansiyel müşterileriniz, sizi çok daha rahat bir şekilde bulabileceklerdir.

Aslına bakıldığı zaman, bir hizmet ile alakalı arama motorlarında arama yaptığımız zaman, organik olarak en başta çıkan sonuç insanlar için en güvenilir sonuç olur. Çünkü arama motorları, her zaman en optimize ve en çok geri dönüşüm oranı olan sayfaları üst kısma çıkarırlar. Bu da kullanıcı deneyiminin en iyi olduğu sayfalardır. Böylece, rekabet ettiğiniz sektöre ait anahtar kelimelerde en üst sıralarda olduğunuz zaman, hem marka prestijiniz hem de müşteri portföyünüz artacaktır.

Google Maps Optimizasyonu

Bu, belki de şirketinizin bulunabilriliği açısından öok önemli hususlardan birisidir. Kurumsal bir web tasarımında, Google Maps optimizasyonunun olması çok önemli bir husustur. Çünkü potansiyel müşterilerinizin çoğu, almak istedikleri himzeti ve ürünleri Google Maps yoluyla araştıracaklardır. Bu sayede, kurumsal web siteniz, Maps aramalarında da görülebilir olmalıdır.

Bu faktör özellikle yerel firmalar için gerçekten çok önemli bir şeydir.

Google Maps de aslında bir arama motoru gibi çalışır. Eğer yerelde de hizmet veren bir kuruluşsanız, Google Maps tarafından bulunur olmak size çok fazla yerel müşteriler kazandıracaktır. Çünkü, potansiyel müşterileriniz o hizmeti kendine en yakın olan yerlerden alacaklardır. Bunu da genellikle Google Haritalar uygulamasını kullanarak yaparlar.

Sosyal Medya

Kurumsal web tasarımın nihai amaçlarından bir tanesi de, potansiyel müşterilerini kendilerine bağlayıp sürekli potansiyel müşteri haline getirmektir. Bu açıdan bakıldığı zaman, aktif sosyal medya butonlarının kurumsal bir web sitesinde bulunması, çok önem arz eden bir durumdur.

Günümüzde artık sosyal medya kullanmayan insan sayısı çok az. Bu açıdan, sosyal medyada organik olarak ne kadar çok takipçiniz olursa, müşteri portföyünüz o kadar fazla olur. Böylece, organik aramalarla web sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizi, sizi sosyal medyadan da takip etmelerini sağlayacak aktif sosyal medya butonlarınızın olması sizin için çok faydalı olacaktır.

Ayrıca, size kurumsal web site kurulum hizmetlerinin yanında aktif olarak sosyal medya desteği sağlayan firmalarla da çalışmanız, sizlere çok büyük katkı sağlayacaktır.

Özgünlük

Kurumsal web tasarımında özgünlük belki de olmazsa olmazlardan. Kurumsal web sitesi kurulduktan sonra, bütün içeriklerin ve makalelerin özgün olması, çok önemli bir faktördür. Eğer kopya içerikleri ve tanıtımları web sitenizde yayınlarsanız, Google ve diğer arama motorları bunu algılayacaklardır. Ve kurumsal web sitenizi aramalardaki en üst sıralardan kaldıracaktır.

Bu açıdan, kurumsal bir web sitesine ait tüm detaylar ve sayfalar, özgün olmalıdır.

Özgün ve kaliteli makalelerin ve içeriklerinin oluşturulması da profesyonel bir iştir. Herhangi biri herhangi bir konuda bir kaç araştırma yapıp binlerce kelime içerik yazar. Fakat bu içerikler hem SEO, hem gramer hem de özgünlük açısından çok eksik yazılar olacaktır. Bu açıdan, makale ve içerik konusunda profesyonel ekiplerle çalışmanız, kurumsallığınızı ön plana çıkaran etkenler olacaktır.

Hız ve Performans

Aslında önceki paragraflarda hızın öneminden bahsetmiştik. Kurumsal web tasarımında web sitenin hızı çok önemlidir. Hızlı bir web sitesi, çok iyi ibr kullanıcı deneyimi ile karşınıza çıkar.

Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettikleri zaman, sitenin yavaşlığından dolayı siteyi terk etmemelidirler. Bu durum aynı dükkanınıza gelen müşterinin, dükkanın loşluğundan dolayı aniden dükkandan çıkıp gitmesine benzer. Bu açıdan, kurumsal bir web sitesinde hız en önemli faktörlerden bir tanesidir.

Hızın önemini yukarıda ayrıntılı olarak anlattık. Fakat bir daha hatırlatmak gerekirse, hızlı bir web sitenizin olması, sağlam alt yapı çalışmalarıyla elde edilebilecek bir olgudur. Bunu da sadece profesyonel ekipler başarabilir.

Logo ve Kurumsal Kimlik Çalışmaları

İşletmenize özgü bir logonuzun olması, kurumsal kimlik açısından çok önemli bir faktördür. Eğer firmanıza veya işletmenize ait bir logonuz yoksa, kurumsallığınızı yansıtan bir logo yaptırmalısınız. Ayrıca bu logo, web sitenin en üst kısmında bulunmalıdır.

Logonuz aynı zamanda kurumsal kimliğinizi yansıtan ciddiyeti ortaya çıkaran bir logo olmalıdır. Kurumsallıkta en büyük markaların logolarına göz attığımız zaman bize hak vereceksiniz. Örneğin Mercedes’in logosu insanda güven ve kurumsallık duygularını uyandırmıyor mu?

Kurumsal Web Tasarımın Faydaları Nelerdir?

Kurumsal web tasarımın çok fazla faydaları vardır. Bu faydaların arasında prestij ve karlılığın artması da vardır.

  • Kurumsal web tasarımın en önemli faydalarından biri de, sizleri rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayan bir faktördür. Kurumsal ve ulaşılabilir bir ara yüz, firmanızı ve işletmenizi diğerlerinin arasında en üst sıralara çıkaracaktır.
  • Marka değerinizi arttırır, ziyaretçiler ve hizmet arayan potansiyel müşterilerinizin arasında bilinirliğinizi arttırır.
  • Kurumsal bir web sitesi ara yüzü, bütün ürünlerinizi ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize anlatmayı sağlayacak yegane ara yüzü oluşturur. Bütün ürünlerinizi en ince detayına kadar eksiksiz pazarlayabilirsiniz.
  • Kurumsallık, güven verir. Müşterilerinizin firmanıza ve işletmenize güvenmesi, her şeyden daha önemlidir. Güven ortamı oluştuğu zaman ticari ortam da oluşur. Eğer web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, kurumsal bir hava alırlar ise, sizinle iletişime geçmeleri çok daha kolay olacaktır.
  • Hem rakipleriniz hem de potansiyel müşterileriniz arasında prestijiniz artar. Artan prestij, sizlere çok daha fazla müşteri olarak geri dönecektir.

Web Tasarımı, Hangi firmalara yaptırılmalıdır?

Kurumsal web tasarımı, bu işlerde profesyonel olan firmalara yaptırılmalıdır. Çünkü, web tasarım çok önemli ve zahmetli bir iştir. Bu kadar fazla detayı ve parametreyi, sadece kurumsal tasarım yapan firmalar yapar.

Web Tasarımı Hizmetleri Pahalı Mıdır?

Bu hizmetlerin fiyatları, sahip olduğunuz ticari faaliyetin tipine ve pazar payınıza göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin yerel bir bölgede faaliyet gösteren bir işletmenin masrafları, Türkiye ya da Dünya genelinde faaliyet gösteren bir işletmenin masraflarından daha fazla olacaktır. Örneğin sadece kurumlar kbilgileri içeren bir web sitenin masrafları, kapsamlı bir e-ticaret sisteminden daha az olacaktır. Fakat hepsi profesyonellik gerektirir. Bu açıdan, Reklam 41 olarak sizlere sektördeki en profesyonel çalışmaları en uygun fiyatlara sunmaktayız.

Kurumsal Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Bunun önemi genel olarak kurumsallığın, ticari faaliyetler üzerinde nasıl pozitif bir etkisi olduğunu gösterdiğinden dolayıdır. Bu açıdan bakıldığı zaman, hizmetlerinize ve sunduğunuz ürünlere internet aracılığı ile erişen insanlara, sahip olduğunuz ara yüzünüzün, onlarda kurumsal bir etki bırakması çok önemlidir. Bu sayede insanlar size güvenir ve sizinle ticari ilişkiler kurmak isterler.

Kurumsal Web Tasarımı Hakkında Sıkça Sorularn Sorular

Kurumsal web site tasarımı nedir?

Bu iş, işletmelere ve firmalara ait kurumsal yüzün, kurumsal bir internet sitesi şeklinde ortaya konmasıdır. Bu iş, çok profesyonel bir iştir ve gerçekten bu işte profesyonel olan ekiplerle çalışmanız çok önemlidir.

Web tasarım nedir, nasıl yapılır?

Kurumsal bir web tasarımı oluşturmak, herhangi bir site kurmaya benzemez. Kurumsallık ciddi bir iştir ve içerisinde önemli noktalar barındırır. Bu noktaların arasında, özgünlük, kullanıcı deneyimi, kurumsal bir alt yapı vardır.

Kurumsal web tasarım fiyatları nelerdir?

Bu hizmetlerin fiyatları, kurulacak olan web sitesinin kompleksliğine ve istenilen hizmetlerin miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fakat piyasadaki en iyi fiyatlar hakkında haberdar olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web tasarım nasıl yapılır?

Her şeyden önce, tasarımı yapılacak olan firmayla bire bir iletişime geçilir. Web sitesi hayata geçirilecek olan firmadan direkt olarak ürünler eve hizmetlere dair bilgiler alınır. Bu aşamadan sonra, kurumsal ara yüzü kurulacak olan uygun bir tema kodlanması yapılır. Tema kodlandıktan sonra, ürünleri hizmetleri ve işletme bilgileri ayrıntılı olarak kurumsal web sitesine girilir. Böylece, profesyonel bir kurumsal web sitesi elde etmiş olursunuz.

Kurumsal web tasarımı projelerinde olması gereken unsurlar nelerdir?

Kurumsal bir web sitesinde bulunması gereken elementler şunlardır; her cihazda düzgün çalışacak responsive bir tasarım, arama motoru optimizasyonuna uygunluk, web sitenin hızlı bir şekilde yüklenmesi, özgünlük, sosyal medya yönlendirmelerini sağlayacak olan butonlar, Google Maps ayarları ve optimizasyonu, kurumsal etkiyi verecek modern bir tasarım, SEO ve hız açısından en iyi etkiyi verecek alt yapının kodlanması. Alacağınız kurumsal web tasarımı hizmetinde bunlar en önemli faktörlerdir.

Yararlı oldu mu ? (Geribildirim)

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp